Zamknij
REKLAMA
20:16, 03.02.2023
Filtr cząstek stałych (DPF) jest ważnym elementem w układzie wydechowym samochodu i odpowiada za oczyszczanie spalin. Jednak, w wyniku długotrwałego i intensywnego użytkowania, filtr może ulec zanieczyszczeniu i wymagać regeneracji. W takiej sytuacji niezbędna jest interwencja specjalisty, który zapewni skuteczne i trwałe rozwiązanie problemu.
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
21:58, 02.02.2023
Prawidłowy montaż maszyn to spore wyzwanie. I nie ma znaczenia, czy chodzi o stary park maszynowy przeniesiony w nowe miejsce, czy urządzenia składane po raz pierwszy. Tutaj pole do błędów jest minimalne, dlatego wszystko musi udać się za pierwszym razem.
20:59, 02.02.2023
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród Polek. Przez specjalistów określany jest mianem uniwersalnego, gdyż można go dopasować do potrzeb danej klientki lub klienta, co pozwoli osiągnąć zamierzony rezultat estetyczny.
20:54, 02.02.2023
Włókniaki to nowotworowe zmiany skórne, które zwykle nie są złośliwe, ale pod żadnym pozorem nie należy ich bagatelizować. Zwłaszcza, że najczęściej pojawiają się w okolicy powiek bądź szyi i nie prezentują się zbyt estetycznie. Usunięcie zmiany w gabinecie przebiega bardzo szybko i jest to zabieg praktycznie bezbolesny, więc z całą pewnością warto rozważyć jego przeprowadzenie. Jakie są rodzaje włókniaków? Jak można się ich pozbyć? Kiedy zdecydować się na ten krok? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć poniżej!
20:39, 02.02.2023
Protetyka stomatologiczna jest ważna dla ludzi, ponieważ pomaga im w odzyskaniu pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Odbudowa utraconych zębów za pomocą protez stomatologicznych pozwala na poprawę mowy, żucia i trawienia, co wpływa na zdrowie jamy ustnej i całego ciała. Brak zębów może prowadzić do bólu, chorób dziąseł i innych problemów zdrowotnych, dlatego protezy stomatologiczne stanowią ważny element leczenia stomatologicznego.
20:29, 02.02.2023
Myślisz o tym, by rozpocząć karierę jako kierowca zawodowy? W takim razie – poza odpowiednim kursem i zdobyciem uprawnień do prowadzenia pojazdu określonej kategorii – musisz wyrobić kartę kierowcy. To obligatoryjny dokument dla każdej osoby, która zamierza prowadzić pojazd wyposażony w tachograf. Czytaj dalej i dowiedz się, do czego służy karta kierowcy i z jakimi obowiązkami wiąże się jej posiadanie.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
08:12, 31.01.2023
IPhone XR to telefon, który cały czas może się podobać i płynnie pracować bez potknięć, dając właścicielom satysfakcję nawet w 2022 roku. Żywe kolory obudowy, mocny procesor, duży wyświetlacz Retina zamknięty w kompaktowej, rewelacyjnie wykonanej obudowie. Czego można chcieć więcej? Cóż, prawdopodobnie nowej baterii.
18:30, 30.01.2023
Czas Present Perfect jest jedną z najbardziej użytecznych konstrukcji gramatycznych w języku angielskim. Tymczasem wielu uczących się podchodzi do tego czasu z lękiem, myśląc, że jest zbyt skomplikowany, by go pojąć. Liczy się jednak odpowiednia metoda, która każdemu pozwoli nie tylko poznać czas Present Perfect, ale i nauczyć się go używać w codziennej komunikacji. Odkryj metodę, która faktycznie działa i naucz się wykorzystywać ten przydatny czas w praktyce.
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.