Wiadomości z regionu

Zamknij

Strażackie święto w Sępólnie Krajeńskim. Odznaczenia i awanse dla lokalnych bohaterów

źródło: Powiat Sępoleński 18:23, 07.05.2026 Aktualizacja: 18:24, 07.05.2026
Skomentuj Strażackie święto w Sępólnie Krajeńskim. Odznaczenia i awanse dla lokalnych bohate Strażackie święto w Sępólnie Krajeńskim. Odznaczenia i awanse dla lokalnych bohaterów - fot. Powiat Sępoleński

W czwartek, 7 maja, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim stała się sercem powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do wręczenia prestiżowych odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe oraz podziękowania funkcjonariuszom za ich codzienną służbę i poświęcenie.

Oficjalne obchody zgromadziły strażaków, kadrę dowódczą oraz licznych przedstawicieli lokalnych samorządów. Centralnym punktem wydarzenia było wręczenie wyróżnień. Funkcjonariusze, którzy w ostatnim roku wykazali się szczególnym profesjonalizmem i zaangażowaniem, odebrali nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody finansowe.

Samorządowcy z gratulacjami

Wyrazem uznania dla trudnej służby była obecność szerokiej delegacji władz lokalnych. Na ręce Komendanta Powiatowego PSP, bryg. Marcina Mazurkiewicza, złożono gratulacje, kwiaty oraz okolicznościowy bon. W uroczystości uczestniczyli m.in. Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, przedstawiciele Rady Powiatu oraz włodarze i radni z Sępólna Krajeńskiego, Więcborka, Kamienia Krajeńskiego i Sośna.

„Dziękujemy za bezpieczeństwo”

Podczas przemówień wielokrotnie padało słowo „bezpieczeństwo”. Starosta Jarosław Tadych w swoim wystąpieniu położył szczególny nacisk na odwagę ratowników, podkreślając, że mieszkańcy powiatu mogą liczyć na wsparcie strażaków o każdej porze dnia i nocy.

– Dziękujemy za Waszą troskę o mieszkańców, profesjonalizm i gotowość do niesienia pomocy w najtrudniejszych sytuacjach – mówił Starosta, życząc funkcjonariuszom przede wszystkim bezpiecznych powrotów z akcji i satysfakcji z pełnionej misji.

Obchody Dnia Strażaka to nie tylko czas świętowania, ale przede wszystkim moment, w którym lokalna społeczność może symbolicznie podziękować formacji za to, że zawsze są tam, gdzie zagrożone jest życie i mienie obywateli.

(źródło: Powiat Sępoleński)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-krajna.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%