Zamknij

VI bydgoski "Marsz dla życia"

19.56, 12.06.2017 Andrzej Ossowski
Skomentuj fot. Andrzej Ossowski
REKLAMA

W niedzielę 11 czerwca ulicami Bydgoszczy, tak jak ulicami wielu innych miast Polski, przeszedł VI już „Marsz dla życia”.

Trudno ocenić ilu zgromadził uczestników (TV Bydgoszcz podała jego liczbę na kilkuset), ale wzięły w nim udział pewnie wszystkie organizacje i ruchy kościelne i świeckie działające na terenie diecezji. Można tam było spotkać członków Ruchu Szensztackiego, Klubów Inteligencji Katolickiej, Wiara i Światło, Caritas, Rycerze Kolumba, znanych samorządowców, polityków i setki zwyczajnych pragnących zademonstrować swoje poparcie dla życia zwykłych ludzi, którzy z dziećmi, rodzicami, sami i w wielopokoleniowych rodzinach przeszli od Katedry do Bazyliki św. Wincentego a Paulo. Było ich tylu, że kiedy czoło marszu skręcało w ul. Gdańską, nie wszyscy uczestnicy byli już na ul. Mostowej. Między nimi była też nasza trzydziestoosobowa grupa więcborsko- sępoleńska. 

Marsz zakończył się na terenie parafii św. Wincentego a Paulo, gdzie został zorganizowany piknik rodzinny, na którym były konkursy, licytacja prac konkursowych, gry, zabawy, koncert zespołu fundacji "12 kamieni" i wiele stoisk z ofertą książek, nagrań i różnych napojów i potraw. Była też możliwość oddania krwi i poznania oferty rożnych fundacji, organizacji i wiele, wiele innych atrakcji.
 
Niestety nie mogliśmy być do końca festynu, który miał trwać do godziny 20:00. Nasza grupa przed odjazdem wstąpiła jeszcze na modlitwę i zwiedzenie wnętrza Bazyliki.

(Andrzej Ossowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

popierająca  MARSZpopierająca MARSZ

0 0

Miło popatrzeć na tak wielki MARSZ DLA ŻYCIA i RODZINY ! Zjechali się ludzie z wielu miast naszego województwa aby poprzeć największą wartość jaka jest dana człowiekowi, ZYCIE! Tą wartość należy szczególnie pielęgnować i cenić czemu wyraz dały te tłumy ludzi, które przyjechały w niedzielę do Bydgoszczy.Natomiast wszelkie "czarne marsze " organizowane przez tzw. feministki wmawiające Polakom,ze to przecież takie europejskie, promujące aborcję i walkę z kościołem są wielce niestosowne, wprost obrzydliwe i na szczęście nie mają one zbyt wielkiego poparcia wśród Polaków.Europejczykami to my jesteśmy już od dawna, ale nie dajemy się ogłupiać przez jakieś lewackie poglądy! Polska była i jest katolicka czy się tym"europejkom" podoba czy nie, co widać na zdjęciach z marszu! 09:10, 13.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%