Zamknij
REKLAMA

poniedziałek, 11.11, godz. 9:15

Od 11.11.2019 do 11.11.2019

Sępólno Krajeńskie

Bilety: wstęp wolny

Inscenizacja historyczna, wydarzenia edukacyjne, a także patriotyczne i religijne. Tak będą wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sępólnie Krajeńskim. Do uczestnictwa zaproszeni są nie tylko mieszkańcy, ale także goście i osoby przejeżdżające 11 listopada przez Sępólno Krajeńskie.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:15. Zainauguruje je przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców przez Pomnik Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Tam odbędzie się część oficjalna obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

O 10:00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy, około godziny 11:00, na placu przed kościołem rozpocznie się gra miejska. Stamtąd grupy mieszkańców wyruszą także na wspólny spacer ulicami miasta. Jedną z jego atrakcji będzie spotkanie z Prezydentem Ignacym Mościckim. Będzie to rekonstrukcja faktycznej wizyty głowy państwa z mieszkańcami Sępólna Krajeńskiego, do której doszło w 1928 roku. W historycznej drogerii otwarta zostanie także wystawa „Miasto w starej fotografii”. Całość zakończy okolicznościowy raut w restauracji Polonia. Atmosferą i wystrojem będzie on nawiązywał do lat dwudziestych ubiegłego wieku.


sobota, 15 sierpnia 2020

piątek, 21 sierpnia 2020