Zamknij

GRUBSON muzyczną gwiazdą Festiwalu Muzyka nad Notecią

GRUBSON muzyczną gwiazdą Festiwalu Muzyka nad Notecią
  • piątek 30 września, 16:00
  • 4.09.2022
  • Nakło nad Notecią
  • Wstęp wolny
GrubSon to producent, raper, wokalista. Artystyczna droga którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy. "Holizm" oraz "Gatunek L", zostały nominowane do "Fryderyka" w kategorii Album Roku Hip Hop. GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a - jego piosenka "Na Szczycie" to pierwszy utwór hip-hopowy, któy zdobył ponad 100 mln wyświetleń!

Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy. W 2019 roku przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. To był dla GrubSona rok przełomowy – to właśnie wtedy odbyła się także specjalna trasa SENTYMENTALNIE TORU z okazji 10 lecia płyty ORS i 15 lecia działalności artystycznej. Na swoim koncie ma także aktorski debiut w produkcji TVN "1800 gramów", do której również stworzył tytułową piosenkę w duecie z Anią Dąbrowską.

27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule "AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE", który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem. Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie. Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. "AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE" skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków. Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym. Album promują single "UMYSŁ", "EMOTIKONY" oraz "AKTUAL(NIE)LEPSZA WERSJA". Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści: Mrozu, Marika, Jarecki, Paprodziad oraz Igor Herbut.


październik 2022


7.10 piątek
Spektakl teatralny "Żona do adopcji"

listopad 2022